Dubbo – Armidale (BÜYÜK bir gün dışarı)

tarafından
29
Dubbo – Armidale (BÜYÜK bir gün dışarı)

Bu sabah bir başka görkemli mavi gökyüzü gününde Altın Karayolu üzerinde Dubbo’dan doğuya doğru yola çıktık. Yine soğuk, ama gökyüzü kesinlikle bulutsuz ve güneş parlıyordu. SatNav, Muswellbrook’taki New England Otoyolunu geçmek için bizi Denman’a götürmek yerine SatNav, Sandy Hollow’dan Muswellbrook’a küçük bir yol önerdi. Bu rota bizi doğal olan Castle Rock’dan aldı ve Muswellbrook açıkları olmayan mayın bölgesini kesti. Yerde ne kanlı bir büyük delik! Daha sonra Muswellbrook’taki Turist Bilgi Merkezi’nde madencilik faaliyetlerinin bugünlerde tamamen kısıtlanamadığını ve atıkların daha da arttığını öğrendik. Eski yerlilerin çoğu alan dışına taşınmış, bu nedenle madencinin bölgedeki olumsuz etkileri konusunda konseyi lobi yapacak kimse kalmamış.

Ha, planımız, haritamızın Aberdeen’de bulunacağını belirttiği Big Blue Heeler’ı ziyaret etmekti. Ancak Aberdeen’e vardıktan sonra, heykelin aslında Muswellbrook’ta olduğunu keşfettik. Pekala, Muswellbrook’a sadece 11 kilometre gerideydi, bu yüzden ikiye katlamaya karar verdik.
Büyük Mavi Topukçı, Muswellbrook, NSWBüyük Mavi Topukça, Muswellbrook, NSWBüyük Mavi Topukçı, Muswellbrook, NSW
Hmmn, belki de Mavi Heeler o kadar da büyük olmadığından çabaya değmezdi! En azından kütüphane binasında bulunan kolaylıklardan ve Ziyaretçi Danışma Merkezi’nden faydalandık.

Aberdeen’e ve Scone’a geri döndük, öğle yemeği molası için durmaya karar verdik. Bernie ve ben bir BLT sandviç paylaştığımızda Scone’dayken bir çörek yemeyi (reçel ve kremayla) haklı çıkarabildik!

Wallabadah’ta, Birinci Filo Anıt Bahçesi’ne dair bir işaret gördük, bu nedenle, birinci ve ikinci filolardaki yolculara yönelik bir anıtın, yaklaşık 25 yıldan beri Wallabadah’taki Büyük Bölünme Aralığı’nda nasıl olacağını araştırmaya çabucak durmaya karar verdik. Avrupalı ​​yerleşimcilerden herhangi biri aslında dağları geçmeden önce. Basit açıklama, bir adamın Ray Collins’in bir anıt yaratma vizyonuna sahip olduğudur, ancak Sydney Koyu’na yakın yerler ilgilenmiyordu. Bununla birlikte, Liverpool Plains Shire, Ray’in fikrini hayata geçirmek için ihtiyaç duyduğu desteği sağlamak için devreye girdi. Beş dakikalık durağımız bu anıta adalet yapmadı. Bu bir site
bu yoldan tekrar geçip geçmediğimizi ziyaret etmeyi planlamamız gerekir.

Bir sonraki durak, Tambi’deki Big Golden Guitar’ı takip etti, ardından Moonbi’deki Big Chook geldi. Herkes Tamworth’ün Avustralya’nın ülkedeki müzik müziği ve Big Golden Guitar’ın evi olduğunu bilir. Diğer yandan Moonbi, bölgenin etrafındaki birçok büyük kümes hayvanı çiftliğinin ve ilgili endüstrilerin tanınması için büyük (gerçekten o kadar büyük değil!) Bir fiberglas tavuğu dikti!

Birkaç Ks daha kuzeyde, Büyük Bölünmüş Alanın dağlarının üzerinde bize güzel bir öğleden sonra panoraması sağlayan Moonbi Bakış Açısı’na gittik. Büyük Buhran sırasında iş dışı inşaat işçileri tarafından tamamlanan bakış açısı, 2018 sonunda 80’inci yıldönümünü kutladı.

Öğleden sonra kapanırken, Uralla’daki Hassett’in Askeri Müzesi’nin önündeki Büyük Asker’de durduk, kuzeydeki ‘New England’ bölgesini keşfederken önümüzdeki üç geceye dayanacağımız Armidale’e girmeden önce durduk. NSW.

Neyse ki, Yeni boyunca kayda değer miktarda roadkill eklemeden solma ışığında Armidale’e girdik
Scone, NSW’de bir çörek yemek Scone, NSW’de bir çörek yemek, NSW Scone, NSW’de bir çörek yemek
İngiltere karayolu. Şükürler olsun! Yol kenarında ne kadar vahşi yaşamın acı çektiğini görmek biraz üzücü. Daha olumlu bir kayda göre, seyahatlerimiz sırasında karayoluna bitişik çizgiler üzerine tünemiş çok canlı beş kookaburra gördük. Daha önce bir günde beş kookaburra gördüğünü hatırlayabileceğimizi düşünmüyoruz.

Bu gece Bolivya’yı Cathy ve Steve’in kartlarıyla oynadık ve hala bayanlar kazandı! Bernie, şansının Victoria sınırının kuzeyinden onu terk ettiğini söylüyor!

Adımlar: 8.353 (6km)

Hmmn, fazla sürüş ve bugün yeterince yürüyüş yok. Bence tüm BÜYÜK şeyler karayolu için çok yakın!